DARBAI BITYNEŽiema

Darbai bityne vasario mėnesį

posted by Vytautas 2015-02-20 0 comments

Visai neseniai sutikome Naujuosius metus, o štai, kur buvęs kur nebuvęs, jau ir paskutinis žiemos mėnuo. Vakarai darosi šviesesni, kas tikrai praskaidrina nuotaiką, o kai dieną pasirodo saulutė, nors už lango ir šlapdriba, bet nuotaika darosi geresnė, taip ir norisi apsilankyti bityne. Taigi, trumpai apžvelkime, kokius darbus reiktų nuveikti bityne vasario mėnesį.

Lakų valymas Medaus kalnas

valome lakas

  • Išvalome lakas. Šiltesnę, nevėjuotą dieną patikriname, ar avilyje, prie lakų, nėra susikaupusių negyvų bičių. Pravalome lakas, kad į avilį galėtų patekti gaivaus oro. Jei ant prielakčioarba valant lakas pastebėjote negyvų bičių nugraužtais pilveliais, greičiausiai avilyje bus apsigyvenusi pelė, kurią reikėtų sugauti.
  • Patikriname kaip žiemoja bitės. Tai visai nesunkiai galima padaryti, pasiklausius gumine žarnele pro laką. Aš tam naudoju medicininį stetoskopą. Pagal garsą galima suprasti, ar bičių šeima gyva, ar jai pakanka maisto, ar ne per tvanku. Šiuo metu bitės būna visai prie lakos, todėl, jei bičių ūžimas girdėti aukštai, greičiausia su šeima viskas gerai. Bet, jei girdimas silpnas dūzgimas, kažkur toliau, lizdo gilumoje, tai rodo, kad šeimai trūksta maisto. Jei avilyje tylu, greičiausiai su bitutėmis bus kažkas nutikę. Norint tiksliai sužinoti, ar bičių šeima gyva, reikėtų atidengti avilį ir atsargiai pakėlus lizdo apšiltinimą patikrinti.
  • Duodame kandi tešlos. Jei jau atidarėte avilį, arba nerimaujate, kad yra nepakankamai maisto, patikrinkite ar netrūksta maisto. Jei avilyje maisto atsargos eina į pabaigą, galima virš lizdo, ant rėmelių viršaus, padėti atsarginį korį su medumi arba duoti kandi tešlos. Kol bitės neapsiskraidę, kandi tešla turėtų būti be žiedadulkių. 1–1,5 kg papildomo maisto turėtų užtekti maždaug mėnesiui.Žinoma,daugkaspasakys,kad iki bičių apsiskraidymo į avilį geriau nelysti? Tačiau, ką daryti, jei bitės gali mirti nuo bado?
  • Patikriname ar nėra perų. Vasario mėnesį kai kuriose šeimose jau gali atsirasti pirmieji perai, o perams reikia šilumos. Todėl atsargiai, kad nesuerzintume bičių, atidarome avilį ir, įkišę ranką po pagalve, pasižiūrime, ar lizde šilta. Jei juntama šiluma, vadinasi bitės jau pradėjo auginti perus. Tokiu atveju reikia papildomai apšiltinti lizdą, pakeisti sudrėkusias kamšas ar pagalves. Kad lizde būtų pakankamai šilumos, reikėtų sumažinti lakas.
  • Skydai ant lakų. Būna, kad vasario pabaigoje, atšilus orams, kai kurios bitės apsiskraido. Todėl iki to laiko reikėtų nuimti uždengimus nuo lakų. Kadangi sinoptikai, bent jau kol kas sniego nežada, reikėtų pasirūpinti, kad dar neištirpęs sniegas, greičiau nutirptų. Galima prie avilių pabarstyti pelenų arba juodžemio, patiesti šiaudų. Na ir žinoma, jei bitės nutartų apsiskraidyti, būtų labai gerai, kad tai pamatytumėte, nes pagal apsiskraidymą galima spręsti, kaip peržiemojo bitės, ar stipri šeima, ar yra motina ir panašiai.
bičių pasiklausymas Medaus kalnas

pasiklausome bitučių

 

Daugiau naudingų istorijų

Leave a Comment