AviliaiBITYNO ĮRANGA

Meduvės

posted by Vytautas 2015-04-30 0 comments

Atšilus orams, sužydėjus pirmiems augalams, bičių šeimos greitai stiprėja. Kai lizduose yra 7-8 koriai su perais, jau galima dėti meduves. Kadangi naktys vis dar gali būti šaltos, geriau dėti pusines meduves, kad neatšaldytume bičių lizdų.  Šiuo atveju kalbama apie 16-22 rėmų dadano tipo avilius.

 meduvės

Meduvės turėtų būti 155 mm aukščio ir 450 mm pločio, ilgis priklauso nuo avilio tipo. Pusinės meduvės yra tokių pat matmenų, tik jos per pusę trumpesnės, kad į avilį galėtų tilpti dvi pusinės meduvės viena šalia kitos. Meduvių viršuje turi būti padarytos išpjovos-falcai rėmeliams.

 Uždėjus meduves, tarp meduvinių rėmelių ir lizdinių rėmelių turėtų būti 8 mm tarpas. Jei tarpas bus mažesnis, bitės šį tarpą supikiuos, o jei tarpas bus didesnis, bitės nenoriai eis į meduvinius rėmelius ir tarp jų prisius korių liežuvių. Jei viršuje bus uždėta antra meduvė, toks pat tarpas turėtų būti ir tarp dviejų meduvių.   

meduvė
Jei meduvių šonuose nėra išpjautų griovelių-rankenėlių, galima jas pasidaryti patiems, panaudojant nenaudojamus diržus ar senų rankinių dirželius. Pritvirtinus dirželius prie meduvių šonų, bus žymiai lengviau ir patogiau jas ištraukti iš avilių.

.

Daugiau naudingų istorijų

Leave a Comment