Apie

medaus kalnas
Pirmoji pažintis

Mūsų kaimyno dėka, netikėtai teko susipažinti su bitėmis. Gavau pirmą spiečių dovanų, taip jos apsigyveno šalia namų ir gana greitai „įtraukė“ mane į savo gyvenimą. Pradėjau jomis domėtis, supratau, kad tai gerai subalansuotas kitas pasaulis, kuris gali išsiversti be žmonijos, tačiau žmonija be bičių vargiai. Kadangi daugelis mano pažįstamų apie medų žinojo tik tai, kad jis būna dirbtinis arba natūralus bei, kad bitės, kurios gyvena aviliuose arba drevėse, medų perdirba iš surinkto nektaro, tai naudingų patarimų apie bites iš jų sulaukti negalėjau, todėl teko pačiam nuo „nulio“ pradėti pažintį su bitėmis.

Pirmieji aviliai

Pabendravau su netoliese gyvenančiais bitininkais, perskaičiau ne vieną kartą ir ne vieną knygą apie bitininkystę, rinkau informaciją spaudoje ir internete, domėjausi diskusijomis interneto tinklapiuose ir supratau, kad tolimesnis mano gyvenimas tikrai bus susietas su bitėmis. Pradėjus jas auginti, stebėti kaip jos gyvena, elgiasi, įsitikinau, kad jos yra labai draugiškos, kai pats esi geros nuotaikos, kai su jomis elgiesi draugiškai, rodai dėmesį tiek bitėms, tiek aplinkai, kurioje jos gyvena. Kadangi bitės, kaip ir kiekvienas gyvas sutvėrimas, vertina, kai joms yra rodomas dėmesys, jomis rūpinamasi, nutariau daug ką padaryti savo rankomis, suteikti sau malonumą rūpintis bitėmis: padaryti joms avilius, rėmelius, spietines, aplink bityną prisodinti medingų augalų, šalia atnaujinti sodą, o bitės atsidėkodamos pasidalina kvapniu, išskirtinio skonio medumi.

medaus-kalnas-1

„Medaus Kalno” pradžia

Na, o kadangi būtų nelabai sąžininga tuo išskirtinio skonio medumi mėgautis vienam užsidarius namuose, todėl ir kilo mintis sukurti tinklapį „Medaus Kalnas“, kuriame būtų galima ne tik pasiūlyti medų ar jo gaminius, tačiau ir suburti bičiulių, mėgstančių medų, auginančių bites, ratą, pasidalinti bitininkystės patirtimi, nuotykiais, nuotraukomis, aprašymais, patarimais bei mintimis apie bičių pasaulį.

Bendraukime

Norėčiau, kad Medaus kalno puslapyje, kvirbėtų daug naujų įdomių idėjų, minčių, gerų patarimų, todėl su kiekviena mano ir Jūsų bitininkavimo diena, su kiekvienu paragautu medaus šaukšteliu, iškeptu medaus pyragu ar pagamintu kitu patiekalu su medumi, taip pat iškilusia problema kviečiu užsukti į svečius ir pasidalinti savo patirtimi ir mintimis 🙂

.medauskalnas3