DARBAI BITYNEŽiema

Darbai bityne gruodžio mėnesį

posted by Vytautas 2015-12-03 0 comments

Štai ir vėl sulaukėme gruodžio mėnesio 🙂 Tai paskutinis metų mėnuo ir paskutinė apžvalga skyrelyje „Darbai bityne“. Žiemos metu, kai bitutės ilsisi, bitininkai gali atsipūsti, tačiau ir dabar visgi reikia nuveikti tam tikrus darbus bityne 🙂

avilys
1. Kartais nepamirškite apsilankyti bityne, patikrinkite, ar kokia šaka nesitrina į avilius ir netrikdo bičių ramybės, ar vėjas nenupūtė skydų nuo lakų, pažiūrėkite, ar sandariai uždaryti avilių stogeliai. Jei bus sniego, nuvalykite jį nuo lakų, kad į avilius galėtų patekti gaivaus oro.

2. Jei ir toliau bus tokie šilti orai, atkreipkite dėmesį, kaip apšiltinti jūsų aviliai, pažiūrėkite, kad bitėms nebūtų per šiltą, nes motinėlė, gali netikėtai pradėti dėti kiaušinėlius. Siekiant to išvengti, kamšas laikinai reikėtų pašalinti, o, atvėsus orams, grąžinti atgal.

3. Gruodžio mėnesį reikėtų atnaujinti ir suremontuoti avilius ir inventorių, taip pat peržiūrėti sandėliuojamus korius, netinkamus išlydyti. Pamąstykite, ar ko netrūksta, nes, jei viską suruošite žiemą, pavasarį galėsite daugiau laiko skirti bitėms.

4. Žiema pats tinkamiausias metas bityno užrašų analizavimui. Jei jie buvo kruopščiai rašomi, iš užrašų galima matyti, kaip stiprėjo šeimos, kurios motinėlės nelabai produktyviai dėjo kiaušinėlius, kiek iš kiekvieno avilio buvo surinkta medaus, vaško, pikio. O atsižvelgiant į tai, jau galima planuoti ir kitų metų darbus: paskaičiuoti, kiek reikės rėmelių, pagalvoti, kurias motinėles reikėtų pakeisti ir panašiai.

5. Tarp darbų būtinai raskite laiko susitikti su bičiuliais, pasidalinti mintimis, patirtimi. O tam pats tinkamiausias laikas yra gruodžio 7-oji, kai švenčiama šv.Ambraziejaus – bičių globėjo – diena.

6. Ir pats svarbiausias darbas gruodžio mėnesį – medaus indelių dekoravimas ir Kalėdinių dovanų ruošimas 🙂

žiema bityne

.

Daugiau naudingų istorijų

Leave a Comment