Avilio priežiūraBIČIŲ AUGINIMAS

Pelė avilyje / Medaus Kalnas

posted by Vytautas 2023-12-27 0 comments

Žiemos metu, aš niekaip neiškenčiu neapsilankęs bityne ir nepatikrinęs, kaip žiemoja mano bitutės.
Na o tuos kurie laikosi nuomonės, kad žiemos metu pas bites vaikščioti nereikia, norėčiau visgi paraginti, kad nepatingėtų bent jau kartą per mėnesį, pažiūrėti, kokia padėtis bityne.

Apgraužti bičių kuneliai prie lakos

Jei labai nesinori atidarinėti avilių, tai bent jau iš išorės tikrai reikėtu juos patikrinti ir jei ant lakos pastebėsite panašų vaizdą kaip nuotraukoje, galimai pas jus avilyje apsigyveno pelė.

Jei pamatėte pirmus požymius prie lakos, reikėtų atsargiai atidarius avilį, patikrinti kokia yra padėtis. Pirmiausiai dėmesį atkreipiame į avilio kampus, kur pelės sustumia bičių lavonėlius ir bando susiregzti savo gūžtą. Jei aviliai yra su viršutinėmis pagalvėmis, tai pelių gūžta greičiausiai bus kaip tik čia. Jei šių požymių nepastebėjote, galite pažiūrėti į kraštinius korius, neretai jie būna apgraužti, jei avilyje yra apsigyvenusi pelė.

Blogiausia yra tai, kad rudenio pabaigoje, į avilį dažniausiai per laką, patenka mažos pelytės, o vėliau avilyje jos užauga ir atgal išlįsti negalį, todėl peles iš avilio reikia išvaryti arba sugauti. Aš savo bityne naudoju mažus spąstukus pelėms, kuriuos padedu ant grindų arba ant rėmelių.

Tikiuosi peliukai jūsų nekamuos, tad gražios ir ramios žiemos bičiuliai 🙂

Medaus Kalnas Facebook: https://www.facebook.com/medauskalnas/

Daugiau naudingų istorijų

Leave a Comment