DARBAI BITYNERuduo

Darbai bityne lapkričio mėnesį

posted by Vytautas 2015-11-03 0 comments

Atšalus orams, prasideda bičių žiemojimo pradžia. Krentant temperatūrai bitės korių apačioje sulenda į tuščias akutes, jos taip pat aptupia tarprėmius iš abiejų korio pusių, taip glaudžiasi viena prie kitos suformuodamos žiemos kamuolį. Silpnesnės bičių šeimos žiemos kamuolį formuoja anksčiau, stiprios šeimos, tik tuomet, kai lauke būna 1- 7 laipsniai šalčio.

ruduo bityne

Kad išlaikytų reikiamą žiemojimui temperatūrą, bitės nuolat juda. Iš kamuolio paviršiaus sušalusios bitės lenda į kamuolio vidų, o iš kamuolio vidaus juda į paviršių. Bitės, būdamos kamuolio paviršiuje ir nuolat plazdendamos sparneliais, žemyn varo šiltesnį orą, kad sušiltų žemiau esančios bitės. Tokiu pat būdu per laką pašalinamas drėgnas oras, todėl patartina, žiemą lakas palikti nesumažintas.

Taigi atvėsus orams, trumpai pakalbėkime, kokius darbus reikia padaryti bityne lapkričio mėnesį.

  1. Kaip jau minėjau, kad geriau iš avilių pasišalintų drėgnas oras, patikrinkime ar lakos pilnai atidarytos.
  2. Patikrinę ar aviliuose nėra įsibrovusių pelių, ant lakų uždėkime apsaugines groteles, jei to dar nebuvome padarę.
  3. Kad vėjas nepūstų tiesiai į avilius, o saulės spinduliai neviliotų bičių skristi šaltu oru į lauką, reikia avilių lakas uždengti skydais ar eglišakėmis. Kad į avilius nelįstų pelės, galima eglišakių padėti ir po aviliais, nes jų kvapo pelės nemėgta. Kai kurie bitininkai lakas uždengia įstrižai stiklu. Tai labai patogu, nes, jei matome, kad stiklas normaliai rasoja, vadinasi bitės žiemoja gerai
  4. Kai vidutinė paros temperatūra būna žemiau nulio, reikėtų į avilius sudėti šonines kamšas. Kad būtų geresnė avilio ventiliacija, reikia avilius apšiltinti taip, kad ertmės už diafragmų ir kamšų būtų tuščios, o pačias diafragmas ir kamšas pakelti nuo avilio dugno maždaug per 2 cm., tokių būdu oras gali geriau cirkuliuoti ir vėdinti avilį. Tai, be abejo, nebūtina daryti bedugniuose aviliuose 🙂

ruduo bityne

Atlikę pagrindinius darbus bityne prie avilių, laiko poilsiui tikrai dar neturėsime 🙂

Šį mėnesį dar reikėtų sutvarkyti korius, išlydyti vašką, nuo rėmelių ir meduvių surinkti pikį. Reikėtų dezinfekuoti tuščius avilius, rėmelius ir bityno įrangą natrio šarmo tirpalu. Jei patys meistraujame, kol dar orai nelabai atšalę, lapkritis yra tinkamas mėnuo remontuoti avilius, paruošti medieną naujų avilių ir rėmelių gamybai. 

Na, o dar labiau atšalus orams, galima bus prie arbatos su medumi peržiūrėti bityno žurnalą, apibendrinti metų rezultatus, išanalizuoti klaidas ir susiplanuoti darbus kitiems metams.

 

 

.

Daugiau naudingų istorijų

Leave a Comment