BIČIŲ AUGINIMAS

Bičių motinėlių žymėjimo spalvos

posted by Vytautas 2019-07-31 0 comments

Vasarą stiprioje bičių šeimoje būna nuo 50 000 iki 80 000 bičių, norint tokioje gausybėje surasti bičių motinėlę, tikrai yra nelengvas darbas, tuo labiau, jei tai daro mažiau patirties turintys bitininkai. Todėl, kad palengvinti šį darbą, kai kurie bitininkai anksti pavasarį ar sugavę spiečių, suranda bičių motinėlę ir ją iš karto pažymi. Motinėlę galima pažymėti specialiu markeriu, dažais, lipdukais, kai kas net įsigudrina žymėti paprastu nagų laku 🙂 . Jei bitininkai neskiria daug dėmesio motinėlių keitimui, jų nekeičia kas dvejus ar trejus metus, jie gali motinėles žymėti bet kokia spalva, nes pažymėtą motinėlę yra žymiai lengviau pastebėti ant korio tarp kitų bičių. Tačiau bitininkystėje yra taisyklė skirtingais metais išsiritusias bites, žymėti tam tikromis spalvomis. Jos yra penkios: balta, geltona, raudona, žalia, mėlyna.

Viename bitininkų susitikime, buvo galima laimėti bičių motinėlę, reikėjo tik pasakyti kokia spalvos bus žymimos motinėlės 2023-ais metais. Po kelių akimirkų, lygtai bičiulis Vaidas, greitai suskaičiavo ir teisingai atsakė į viktorinos klausimą. Bet, kad nereikėtų skaičiuoti ir galėtumėte greitai susigaudyti kokia spalva bus žymimos motinėlės tam tikrais metais arba kokiais metais jau buvo pažymėta motinėlė, jums reikėtų atsiminti tik penkių spalvų seką ir pasirinkti metų paskutinį skaičių.

Bičių motinėlių žymėjimas
Bičių motinėlių žymėjimo spalvos

Pvz. šiais 2019 metais paskutinis skaičius yra 9, tad bičių motinėlės yra žymimos žalia spalva, taip pat kaip ir 2014 metais ar kitais metais kurių paskutinis skaičius yra 4 arba 9 🙂

Daugiau naudingų istorijų

Leave a Comment