BIČIŲ AUGINIMASBičių ligosBITYNO ĮRANGAĮvairūs įrankiai

Bičių gydymas nuo varoatozės erkių vaistų juostelėmis

posted by Vytautas 2015-09-03 0 comments

Pastebėję pagrindinius varozės ligos požymius: ant bičių matę erkes, avilyje radę bičių be sparnelių arba ant lakos negyvų bičių lėliukių, nedelsdami pradėkite gydymą. Tačiau, jei šių požymių ir nematome, vasaros pabaigoje ar rudenį, išsukę medų, bites turime gydyti nuo varotozės erkių.

vaistu juosteles

Dauguma bitininkų bites gydo vaistų juostelėmis ir žino, kaip jas naudoti. Tačiau paskutiniu metu bites pradėjo auginti ir jauni bitininkai. Pokalbio metu su vienu jaunu bičiuliu, supratau, kad jis juosteles deda tiesiog ant rėmelių, todėl norėčiau priminti, kad vaistų juosteles aviliuose galima laikyti ne ilgiau 30-35 dienų, priklausomai nuo juostelių gamintojų, kurių juosteles naudojame. Silpnoms šeimoms reikia 1-2 juostelių, stipresnėms šeimoms reikės didesnio kiekio, 2-4 juostelių. Juosteles reikia lizde kabinti taip, kad jos būtų ties ta rėmelio vietą, kur būna daugiausiai bičių, maždaug ties viduriu.

vaistu juosteles

Kad būtų patogiau jas kabinti ir vėliau nuimti, galima iš vielos pasidaryti kabliukus ir juos prikabinti ant rėmelio viršaus. Po gydymo kabliukus galima išsaugoti ir panaudoti kitais metais. Kai kabiname juosteles, tarpą tarp rėmelių, tarp kurių kabės juostelė, reikia padidinti, kad bitės galėtų iš abiejų pusių prieiti prie vaistų ant juostelės.

vaistu juosteles

Jei gydydami bites, tuo pačiu metu jas ir maitiname, tokiu atveju, vieną juostelę reikėtų pakabinti į tarprėmį, kur bus maitintuvės tarpas bitėms, nes šioje vietoje bitės pakaitomis vaikščios į maitintuvę ir taip geriau išnešios vaistus.

vaistu juosteles

Po to, kai nuimsite vaistų juosteles ir kai jau bus išsiritę visi perai, reikia papildomai patikrinti erkėtumą. Jei reikia papildomo gydymo, bites galima gydyti, palaistant bitėmis aptūptus tarprėmius BeeVital ar kitais vaistais.

.

Daugiau naudingų istorijų

Leave a Comment