DARBAI BITYNEVasara

Darbai bityne liepos mėnesį

posted by Vytautas 2015-07-09 0 comments

rytas bityne

Liepos mėnesį žydi pagrindinio medunešio augalai, todėl bitininkai labiausiai laukia šio mėnesio. Na o šiais metais, mes dar labai laukiame, kada nustos lyti lietus 🙂 Nežiūrint į tai, kad lauke oras tikrai nekoks, neišvengiamai reikia laiko skirti atostogoms ir žinoma nepamiršti bitynų, kuriuose turėtume:

  • Vienas iš svarbiausių ir labiausiai laukiamų darbų, tai liepos viduryje (15-20 dienomis) išsukti vasarinį medų.
  • Po medaus sukimo į avilių kraštus sudedame senus korius su perais, o į lizdo vidurį sustatome šviesius korius, kurie bus skirti bičių žiemojimui.
  • Bičiuliai kurie vežioja avilius prie medingų augalų, po medaus sukimo bites gali išvežti į laukus, kur auga grikiai, dobilai arba juos pastatyti vietose, kur yra daug viržių.
  • Kol kas vandens bitutėms tikrai pakanka, tačiau jei pasitaisytų orai ir užplūstų karščiai, reikėtų pasirūpinti, kad bityno girdyklose būtų vandens.
  • Liepos mėnesį, iš labai stiprių šeimų, dar galima sudaryti naujas šeimeles, kurios kitais metais pavasarį, jau turėtų kibti į darbus, kaip normaliai, peržiemojusios bičių šeimos.
  • Taip pat reikėtų įvertinti motinėlių būklę. Jei kai kurios šeimos prinešė mažai medaus, nenoriai skrido į laukus, joms reikėtų pakeisti bičių motinėles. Šiuo metu reikėtų keisti tik į suporuotas motinėles.
  • Jei dadano avilyje telpa tik viena meduvė, patarčiau, juos perdaryti, kad tilptų dvi. Nes maženiuose aviliuose, kai uždedama antra meduvė, avilyje netelpa viršutinė pagalvė, todėl kai kurie bičiuliai ją išima. Aš manau, kad viršutinė pagalvė visada turėtų būti avilyje, nes, jei nebus apšiltinimo, saulė įkaitins avilį per stogą, tuomet bitės bus priverstos dieną vėdinti lizdus, o naktį bus vėsiau, dėl ko jos turės papildomai šildyti lizdus.
  • Ir pabaigai dar vienas iš svarbesnių darbų – pasikviesti į svečius bičiulius ar kaimynus paragauti šviežio, kvapnaus medaus 🙂

rūkas bityne

.

Daugiau naudingų istorijų

Leave a Comment