Avilio priežiūraBIČIŲ AUGINIMAS

Kaip perkelti bites iš vieno avilio į kitą.

posted by Vytautas 2015-05-31 0 comments

Pastebėjau, kad fb skaitytojai teiravosi, kaip perkelti bites iš vieno avilio į kitą, tokios pat konstrukcijos avilį. Kelios mintys šiuo klausimu 🙂

avilys

Bites geriausia perkelti vidurdienį, esant geram, nevėjuotam orui, tada avilyje būna mažiau bičių, jos mažiau erzinasi ir galima lengviau pastebėti motinėlę. Seną avilį reikia patraukti į šoną, o jį jo vietą pastatyti naują avilį, kad laka būtų tame pačiame aukštyje, nes išlėkusios iš avilio lauko bitės, grįš tiesiai į laką kur stovėjo senas avilys ir mažiau blaškysis.

keliam bites iš vieno avilio į kitą

Tada imame po viena rėmelį su bitėmis ir keliame į naują avilį, kuriame rėmelius sustatome tokia pat tvarka kaip ir buvo. Perkeliant bites, reikia kuo mažiau naudoti dūmų, kad nuo rėmelio motinėlė nepabėgtų į avilio kampą ar laką. Pastebėjus ant perkeliamo rėmelio motinėlę, ją galima pridengti gaubtuvu, kad ji neišskristų arba jos netyčia neužspaustume su kitais rėmeliais. Suradus motinėlę ir įsitikinus, kad ji perkelta į naują avilį, kitus rėmelius galima perkėlinėti greičiau. Kai visi rėmeliai bus perkelti, iš seno avilio bites galima išvaryti stipriau padūminus, arba jei avilys nedidelis jį tiesiog galima pakelti ir bites iš avilio iškratyti arba išvaryti su šluotele. Jei perkeliant rėmelius, ant jų motinėlės nepastebėjote, tada reikėtų atkreipti dėmesį į sename avilyje likusias bites, ypač bičių kamuoliukus, nes ten gali būti pasislėpusi motina. Tas bites atsargiai su mediniu šaukštu susemiame į dėžutę ir perkeliame į naują avilį, arba galima su šaukštu perkelti tiesiai į naują avilį, tik reikia būti atsargiems, kad motinėlė nenukristų ant žemės.

perkelti rėmeliai avilyje

Kai visi rėmeliai ir bitės bus perkelti į naują avilį, išleidžiame motinėlę, jei ji buvo uždaryta, sudedame šonines kamšas ir sumažiname laką, kad naujo avilio neužpultų bitės plėšikės.

Kaip matot, nieko sudėtingo 🙂

 

.

Daugiau naudingų istorijų

Leave a Comment