BIČIŲ AUGINIMAS

Kandi tešla / gamyba ir panaudojimas

posted by Vytautas 2017-02-20 2 Comments

Žmonės savo maisto racione turi begalę pasirinkimų, bitutės savajame turi žymiai mažiau. Joms pakanka medaus, bičių duonos ir vandens. Kartais bitininkai bičių medų, pakeičia cukraus ar invertuoto cukraus sirupu, kandi tešla. Kas tai yra cukraus sirupas manau žino visi, o kas tokio yra kandi tešla? Kandi tešla, tai cukraus pudros ir medaus mišinys. 

Kandi tešla Medaus kalnas

Kandi tešla su žiedadulkėmis

Kam skirta kandi tešla.

Kandi tešla naudojama papildomam bičių maitinimui. Nors dauguma bičiulių pataria iki bičių apsiskraidymo į avilius nelįsti ir netrikdyti bičių, tačiau jei jaučiate, kad bitės turi nepakankamai maisto, manau, kad visgi reikėtų jas papildomai pamaitinti. Geriau jau sukelti truputi streso, nei vėliau konstatuoti, kad šeima yra mirusi. Bičių lizde nuolat turėtų būti ne mažiau kaip 6–8 kg medaus (maisto), jei jo bus mažiau, motinėlė apribos kiaušinėlių dėjimą ir šeima lėčiau vystysis. Iki bičių pavasarinio apsiskraidymo rekomenduojama bitėms duoti kandi tešlą be žiedadulkių. Kai bitės apsiskraido, pradeda auginant perus, bitėms reikia daugiau baltymų, vandens, todėl bitėms reikėtų duoti kandi tešlą su žiedadulkėmis.
Iki apsiskraidymo nepatartina duoti žiedadulkių, kadangi nuo papildomo maisto užsikiša ir taip per žiemą prisipildžiusi bičių tiesioji žarna, o kadangi bitės dėl vėsių orų negali išskristi į lauką išsivalyti, jos gali pradėti viduriuoti avilyje.

Savo reikmėms kandi tešlą galite pasidaryti ir namuose, tai tikrai nesudėtinga.

Kaip pasidaryti kandi tešlą.

Paimame 4-ias dalis cukraus pudros ir 1-ną dalį skysto medaus, medų supilame į cukraus pudrą, viską išmaišome ir išminkome rankomis, kol gausis tąsi vientisa masė, kuri nelips prie rankų. Jei masė išsiminkė, tačiau limpa prie rankų, reikia dar truputi įdėti cukraus pudros ir vėl išminkyti. Gaminant kandi, patartina cukraus pudrą prasijoti, kad nebūtų sukietėjusių gabalėlių, nes nuo jų ilgainiui gali sukietėti ir pagaminta kandi tešla. Jei neturite skysto medaus, tai galite susikristalizavusį medų pašildyti. Iš kur gauti cukraus pudros, arba kaip ją pasidaryti, tai jau tikrai nerašysiu 🙂

Paruoštą kandi tešlą susukama į marlę arba polietileną.

Kandi tešla Medaus kalnas

Kandi tešla ant rėmelių

Kandi tešlos panaudojimas.

Kandi tešlos panaudojimas kaip ir pats gamybos procesas nėra sudėtingas. Reikia tik atidaryti avilį, pakelti dalį apšiltinimo ar lubelių ir uždėti kandi tešlą ant tos vietos kur yra bitutės. Prieš tai žinoma reikėtų praplėšti apačioje kandi įpakavimą, kad bitės galėtų laisvai pasiekti tešlą.
1 kg papildomo maisto turėtų užtekti maždaug mėnesiui, jei bitutėms maisto vis dar truks, galima uždėti kitą kilogramą ar puse.

Kandi tešla Medaus kalnas

Kandi tešla ant rėmelių

Aš jau kaip ir Jūs laukiu naujo bitučių sezono, tad sėkmingo bitininkavimo ir laukiu sugrįžtant į www.medauskalnas.lt 🙂

Daugiau naudingų istorijų

2 Comments

valdas 2019-09-14 at 14:28

ar galima vien kandi tesla maitinti bitutes paruosiant jas ziema ir neduoti cukraus sirupo?

Reply
Vytautas 2019-09-30 at 12:42

perdirbant cukrų ar kandi, bitėms reikia vandens, o maitinant sirupu, viskas jau yra paruošta, todėl bitėms patogiau perdirbti sirupą, kurį daugelis rudeniniam maitinimui daro santykiu 3 kg. cukraus ir 2 l vandens.

Reply

Leave a Comment