AviliaiBITYNO ĮRANGA

Meduvės

posted by Vytautas 2015-04-30 6 Comments

Atšilus orams, sužydėjus pirmiems augalams, bičių šeimos greitai stiprėja. Kai lizduose yra 7-8 koriai su perais, jau galima dėti meduves. Kadangi naktys vis dar gali būti šaltos, geriau dėti pusines meduves, kad neatšaldytume bičių lizdų.  Šiuo atveju kalbama apie 16-22 rėmų dadano tipo avilius.

 meduvės

Meduvės vidiniai išmatavimai turėtų būti 155 mm aukščio ir 450 mm pločio, ilgis priklauso nuo avilio tipo. Pusinės meduvės yra tokių pat matmenų, tik jos per pusę trumpesnės, kad į avilį galėtų tilpti dvi pusinės meduvės viena šalia kitos. Meduvių viršuje turi būti padarytos išpjovos-falcai rėmeliams.

 Uždėjus meduves, tarp meduvinių rėmelių ir lizdinių rėmelių turėtų būti 8 mm tarpas. Jei tarpas bus mažesnis, bitės šį tarpą supikiuos, o jei tarpas bus didesnis, bitės nenoriai eis į meduvinius rėmelius ir tarp jų prisius korių liežuvių. Jei viršuje bus uždėta antra meduvė, toks pat tarpas turėtų būti ir tarp dviejų meduvių.   

meduvė
Jei meduvių šonuose nėra išpjautų griovelių-rankenėlių, galima jas pasidaryti patiems, panaudojant nenaudojamus diržus ar senų rankinių dirželius. Pritvirtinus dirželius prie meduvių šonų, bus žymiai lengviau ir patogiau jas ištraukti iš avilių.

.

Daugiau naudingų istorijų

6 Comments

Rimas 2020-04-16 at 15:36

Sveiki, labai ačiū už avilio brėžinį. Viskas labai puiku, tačiau niuansas tame, jog darant 63 cm. avilio plotį, pirktinės meduvės netinka, kadangi jos taip pat 63 cm arba 63,2 cm pločio. Manau reiktų daryti 63,5 cm mažiausiai, avilio plotį vidinio matmens. Darant pačiam meduves, tokia problema nekiltų. Ačiū dar kartą.

Reply
Vytautas 2020-04-16 at 19:54

Sveiki Rimai,
aciū labai už pastebėjimą, bet nei vienos pirktinės meduvės neturėjau, tad ir su išmatavimais to nenumačiau. Kita vertus, jei bičiuliai jau sugeba pasidaryti avilį, tai keista būtų pirkti meduves, kurias dar lengviau pasidaryti 🙂 Bet gal jūsų pastebėjimas kam nors pravers ir galės patys bitininkai pakoreguoti išmatavimus 🙂

Reply
Rimas 2020-04-20 at 18:21

Sveiki, Vytautai. Tiesiog neturėjau medžagos tam reikalui, o jos ir nėra brangios 🙂 Pakoregavus, išmatavimai būtų standartiniai, maža ką.. 🙂

Reply
Vytautas 2020-04-25 at 23:43

sutinku, reikės pakoreguoti straipsnį, kad kiti bičiuliai į tai atkreiptų dėmesį 🙂 dar kartą ačiū už pastebėjimą 🙂

Reply
Skaidrius 2022-06-13 at 10:01

Sveiki
Didelis dekui uz avilio brezinius
Esu naujokas bitininkysteja todel jieskau daug informacijos.
O kaip pasidaryti meduve?
Kaip uztvirtinti biciu vasko seteli i meduve?
Malonu kad yra forumu kuriuose vieni kitiem patare
Aciu uz patarimus

Reply
Vytautas 2022-06-13 at 21:24

Ačiū už komentarą Skaidriau,
meduvę pasidaryti tikrai nesunku, jos vidiniai išmatavimai tokie pat kaip ir lizdo, aukštis 155 cm., o ilgis priklauso nuo avilio konstrukcijos. Kaip ją pasidaryti foto neturiu, tačiau pasitaikius progai tikrai padarysiu 🙂
O kaip užtvirtinti bičių vaško setelį į meduvę, šį kartą atsakymo nežinau, nes nežinau apie konkrečiai kalbatę. Patikslinkite ką turite mintyje, vaško plokštelę kuri dedasi į rėmelį ar groteles kurios dedasi po meduve?

Reply

Leave a Comment