PRODUKTAIRECEPTAI

Putinas su medumi

posted by Vytautas 2016-10-23 2 Comments

putinas_medaus-kalnas-1

Jei kas neturite prie namų pasisodinęs putino, tikrai matėte šį augalą kur nors pamiškėje. Jis žydi baltais žiedais, o vėliau brandina ryškiai raudonas uogas. Šis augalas yra ne tik gražus, tačiau ir labai naudingas, turi daug vitaminų, gydomųjų medžiagų.

Iš putino uogų, žiedų ir net žievės galima daryti įvairias arbatas, nuovirus, antpilus, uogas galima šaldyti, džiovinti, sutrinti, spausti sultis, maišyti su kitomis uogomis, net daryti veido kaukes.

Putinas naudingas žmogaus sveikatai įvairiapusiškai: jis profilaktiškai padeda peršalus, sergant gerklės, plaučių, skrandžio, žarnyno, širdies ir kraujagyslių ligomis; esant aukštam cholesterino kiekiui kraujyje; esant ginekologiniams kraujavimams ir gimdos tonusui pakelti; sergant kepenų, tulžies pūslės ligomis, taip pat tulžies gamybai skatinti; esant vandens-druskų apykaitos sutrikimas ir skysčio pertekliui iš organizmo pašalinti; sergant diabetu ar alerginėmis ligomis; sergant tokiomis odos ligomis kaip furunkuliozė, egzema, spuogai; kaip vitaminų šaltinis, gerinantis bendrą organizmo būklę; esant galvos skausmams; kaip raminamoji priemonė. Vat, kiek daug gerų savybių turi putinas.

putinas_medaus-kalnas-2
Putino uogas reikėtų rinkti, kai jos visiškai subręsta. Esant sausam orui, jos nuskinamos ir išdžiovinamos arba išspaudžiamos sultys. Kad sumažėtų uogų kartumas, jas galima užšaldyti. Uogas galimėtų palikti ant krūmų iki pirmųjų šalnų, tačiau jas labai mėgsta paukščiai, todėl  reikėtų apsaugoti. Pašalusios uogos pasidaro skanesnės, ne tokios karčios.

putinas_medaus-kalnas-3

Receptų su putino uogomis yra tikrai labai daug, vienas iš paprastesnių: sutrinti putino uogas, išsunkti jas per marlę, gautą masę sumaišyti su medumi santykiu 1:1, išpilstyti į stiklainiukus, užsukti ir laikyti vėsioje vietoje. Šį mišinį galima naudoti profilaktiškai ir, aišku, jis pagelbsti peršalus.

putinas_medaus-kalnas-4

Daugiau naudingų istorijų

2 Comments

Romualdas 2022-11-11 at 10:43

Sveiki, ar turite pardavimui putino uogų su medumi.

Reply
Vytautas 2022-11-11 at 10:51

Laba diena Romualdai,
apgailestaujame, bet putino uogų su medumi šiuo metu nepardavinėjame 🙁

Reply

Leave a Comment