RECEPTAI

Medaus ir cukraus kūno šveitiklis

posted by Vytautas 2016-11-11 0 comments

medaus-kuno-sveitiklis-medaus-kalnas7

Natūralus medaus kūno šveitiklis – vienas iš kūną puoselėjančių produktų. Jis padeda drėkinti odą, ją maitinti bei kartu pašalinti senas odos ląsteles. Tikriausiai daugelis ne kartą esate bandę medumi ir druska trinti kūna pirtyje bei vėliau jautėte kokia švelni oda tampa. Tokią procedūrą verta atlikti ne tik sulaukus progos apsilankyto draugų pirtyje, bet ir namuose, kai mėgaujatės karštą vonia ar atpalaiduojančiu dušu. Kartą ar du per savaitę.

medaus-kuno-sveitiklis-medaus-kalnas

medaus-kuno-sveitiklis-medaus-kalnas2

Šiam kūno šveitikliui naudojami tik visiškai natūralūs produktai: medus, cukrus, alyvuogių aliejus, citrinos sultys ir keletas lašelių eterinio aliejaus. Tikrai taip – visa tai iš ko gaminame valgyti, drąsiai galime naudoti maitinant ir mūsų odą. Ir tai bus šimteriopai geriau nei sintetinės priežiūros priemonės.

Recepte naudojamas skystas medus – jei jūs tokio jau neturite, galite sustingusį medų pakaitinti virš karštų garų, kol jis suskystės ir taps lengvai maišomas. Nesiūlau medaus kaitinti ant tiesioginės ugnies, kad netyčia jo neperkaitintumėte bei nežūtų gerosios jo savybės.

Eterinius aliejus rinkitės tik natūralius, skirtus naudoti ant kūno. Jų galite rasti įvairiose specializuotose parduotuvėse arba didžiuosiuose prekybos centruose šalia kosmetikos ar pirties reikmenų. Kvapą taip pat rinkitės pagal savo pomėgius, kadangi jis bus stipriai juntamas naudojant kūno šveitiklį bei dar kurį laiką juo kvepės oda baigus procedūrą. Žiemos metui puikiai tinka pušų, rozmarinų, levandų kvapai, kurie atpalaiduoja.

Cukraus vartojimas maiste turėtų būti mažinamas, tačiau kūno šveitimui jis kuo puikiausiai tinka. Yra teigiama, kad cukrus turi medžiagų, kurios padeda atsinaujinti odos ląstelėms. Cukrų rinkitės smulkų ir dar geriau, jei rinksitės minkštesnį, nerafinuotą.

Alyvuogių aliejų rinkitės šalto spaudimo, nerafinuotą. Tokiame aliejuje vis dar galite rasti naudingų jo medžiagų.

Nors visą produktų mišinį naudosite kūnui tepti, o ne maistui gaminti – vis vieną rinkitės kokybiškus gerus produktus. Oda vienas didžiausių žmogaus organų, kuris sugeria ir maitinasi gerosiomis medžiagomis.

Toks medaus ir cukraus kūno šveitiklis tinkamas savo malonumams bei dovanoti draugams. Artėja šventės – tad kodėl nesukurus šio to savo rankomis?

medaus-kuno-sveitiklis-medaus-kalnas5

Medau ir cukraus kūno šveitiklis

  • 150 ml cukraus
  • 75 ml alyvuogių aliejaus
  • 2 valg. š. skysto medaus
  • 2 valg. š. citrinos sulčių
  • 10 lašų eterinio aliejaus

1. Sudėkite visu produktus į dubenėlį ir gerai išmaišykite, kol masė taps vientisa. Gautą kūno šveitiklį supilkite į stiklainėlį ir sandariai uždarykite.

NAUDOJIMAS

Uždėkite šaukštelį šveitiklio ant drėgno kūno, visą paskirstykite ant kūno, švelniai masažuokite apie pusę minutės. Šveitiklį nuplaukite nuo kūno šiltu vandeniu ir naudojant plaušinę.

medaus-kuno-sveitiklis-medaus-kalnas4

medaus-kuno-sveitiklis-medaus-kalnas3

Daugiau naudingų istorijų

Leave a Comment