BIČIŲ AUGINIMAS

Istorijos pradžia / Medaus kalnas

posted by Vytautas 2014-07-29 0 comments

medaus kalnas

Viskas prasidėjo nuo pirmo bičių spiečiaus, kuris išskrido iš kaimyno Dainiaus avilio ir nutūpė ant šalia buvusio serbento krūmo. Na, o kadangi bičiulis Dainius, minėtą spiečių man padovanojo, tai pačiam ir teko jį susemti… Pasisekė… nuo to laiko jos ir apsigyveno nuostabioje vietoje ant labai gražaus Kalno…

Kadangi bičių anksčiau auginti ir prižiūrėti neteko, galima sakyti, aš augu, mokausi, gyvenu kartu su jomis. Kadangi bitininkavimo patirtis buvo minimali, netrukus atsirado antras bičių spiečius. Jis buvo iš pirmo mano avilio.

Taigi, ant nuostabaus Kalno, jau dvi dryžuotų bitučių šeimelės. Smagumėlis!

Taip prabėgo pirmi mano bitininkavimo metai. Rudenį netgi pavyko truputį pasmaguriauti jau savų bitučių medučio, kuris buvo be galo skanus ir lauktas.

medaus kalnas

Žiema pralėkė greitai, nors ir su nekantrumu laukiau pirmo savų bičių apsiskraidymo… ir vieną gražią dieną, sulaukiau šio momento. Vėl gi buvo labai smagu, kai pamačiau, kad abi šeimos peržiemojo sėkmingai. Taigi, pradėjau ruoštis naujiems darbams, stebėti kaip elgiasi mano dryžuotosios bičiulės, kur jos lankosi bei kokiomis nuotaikomis gyvena.

Atėjus pavasariui, įpusėjus vasarai, pastebėjau, kad Kalnas, ant kurio apsigyveno mano bitutės, pražydo įvairiais žiedais, vieni žiedai keitė kitus jau nužydėjusius, tai paskatino pasidomėti kokie augalai žydi ant bičių kalno, nes minėtą grožį dugzzzzdamos lankė dryžuotosios, smagiai išsivoliojusios nektare, tempė jį į savo avilius. Pradėjęs domėtis dar nematytais augalais, pasiėmęs knygą į vieną ranką, o kompiuterį (internetą) į kitą, padariau išvadą, kad tas Kalnas, ant kurio įsikūrė mano bitės, ne vien tik gražus, tačiau ir naudingas. Pasirodo ant kalno auga šalpusnis, pavasarinis švitriešis, pienės, baltažiedė notrelė, plukė, svėrė, paprastasis garždenis, vaistinė plautė, vėliau atsirado klemalis, vaistinė taukė… o kur dar prie namų augantys prieskoniniai augalai, kaip juozažolė, mėta, melisa, čiobrelis, augantys vaiskrūmiai ir vaismedžiai kaip vyšnios, slyvos, obelys, kriaušės, bei šalia kalno augantys krūmai ir medžiai, kaip blindės, karklai, ievos, klevai, kaštonai, liepos, šermukšniai ir pan. Na, o Kalno papėdėje pasakiškai gražiai mirguliavo lauko pievų gėlių žiedai, už kurių driekiasi nekartojamai gražus miškas, per kurį teka dvi upės Neris ir Musė, kurios taip pat džiugina savo pakrantėse augančiais augalais…

Tad dūzgiantis kalnas, žydintis įvairiaspalviais žiedais ir stebinantis skirtingais kvapais įgavo naują vardą – Medaus Kalnas.

medaus kalnas

.

Medaus Kalno internetinis puslapis: www.medauskalnas.lt

Medaus Kalnas Facebook: https://www.facebook.com/medauskalnas/

Daugiau naudingų istorijų

Leave a Comment