DARBAI BITYNEPavasaris

Darbai bityne kovo mėnesį

posted by Vytautas 2015-03-10 2 Comments

Kovas – pirmas pavasario mėnuo. Saulė su kiekviena diena šildo labiau ir labiau, greitai pražys pirmieji pavasario augalai, bitės pabudusios po žiemos jau pradeda auginti perus. Saulėtą dieną, jos jau lekia į lauką apsiskraidyti, na o bitininkai po truputi pradeda darbus bityne. Tad trumpai apžvelkime, kokius darbus reikėtų nuveikti bityne kovo mėnesį.lazdynas2

  1. Po žiemos atšyla orai, bitės išskrenda į lauką apsiskraidyti, todėl reikia pasirūpinti, kad prie lakų nebūtų negyvų, po žiemos išmirusių bičių.
  2. Kadangi žiema buvo pakankamai šilta ir nemažai šeimų jau pradėjo auginti perus, tačiau kai kurie bitininkai laikosi nuomonės, kad žiemą negalima trukdyti bičių. Tad jei dar nebuvote bityne, pats metas ten apsilankyti ir patikrinti, ar bičių šeima jau pradėjo auginti perus. Po apšiltinimo medžiaga pakišame ranką, jei pajusite šilumą, vadinasi, bitės jau augina perus. Avilius, kuriuose bitės jau pradėjo auinti perus, reikėtų papildomai apšiltinti, kad bitės nežūtų, jei netikėtai vėl spūstelės šaltesni orai. 
  3. Reikia patikrinti, ar avilyje yra pakankamai maisto. Atsargiai, neiškeldami korių iš avilio, kad neatšaldytume lizdo, patikriname korius, kurie yra lizdo kraštuose. Jei jie lengvi, reikėtų juos pakeisti kitais, kuriuose būtų medaus ir duonelės. Jei tokių korių atsargoje neturite, galima ant rėmelių uždėti kandi tešlos.
  4. Atšilus orams iki +10 – +12 OC, reikėtų išvalyti avilių dugnus, pakeisti sudrėkusius apšiltinimus, iš lizdo išimti bitėmis neaptūptus korius, nes papildomi koriai atvėsina lizdą, o auginat perus bitėms reikia šilumos.
  5. O jei orai sušils iki +15 OC, reikėtų atlikti pirmąja bičių šeimų apžiūrą, įvertinti kaip jos peržiemojo ir atsižvelgiant į tai susiplanuoti sekančius darbus. 

remeliai1

Na ir žinoma, kol neprasidėjo pagrindiniai darbai su bitėmis, dar kartą peržiūrime bityno inventorių: sutvarkome rėmelius, išlydome senus korius, jei reikia paremontuojame avilius, prielakius ir ramiai laukiame bičių apsiskraidymo ir naujo bitininkystės sezono 🙂

.

Daugiau naudingų istorijų

2 Comments

Kestas 2018-02-04 at 22:17

Sveiki,puikus straipsniai, ačiū!!

Reply
Vytautas 2018-02-06 at 10:42

Dėkui už gerą žodį, malonu, kad patiko 🙂

Reply

Leave a Comment