Nors žiemos šiais metais kaip ir nebuvo, tačiau iškritęs sniegas Vasario mėnesį, leidžia mums ir mūsų bitutėms, Kovo mėnesį, pajusti tikrą pavasarį. Saulė su kiekviena diena šildo labiau ir labiau, greitai pražys pirmieji pavasario augalai, bitės pabudusios po žiemos jau pradeda auginti perus. Ši savaitė iš viso pasaka, lauke 10-15 laipsnių šilumos, tad bitės jau lekia į lauką apsiskraidyti, na o bitininkai manau, taip pat pradės darbus bityne. Tad trumpai apžvelkime, kokius darbus galima nuveikti bityne kovo mėnesį.
- Po žiemos atšyla orai, bitės išskrenda į lauką apsiskraidyti, todėl reikia pasirūpinti, kad prie lakų nebūtų negyvų, po žiemos išmirusių bičių.
- Kadangi žiema buvo pakankamai šilta ir nemažai šeimų jau pradėjo auginti perus, tačiau kai kurie bitininkai laikosi nuomonės, kad žiemą negalima trukdyti bičių. Tad jei dar nebuvote bityne, pats metas ten apsilankyti ir patikrinti, ar bičių šeima jau pradėjo auginti perus. Avilius, kuriuose bitės jau pradėjo auginti perus, reikėtų papildomai apšiltinti, kad bitės nežūtų, jei netikėtai vėl spūstelės šaltesni orai.
- Reikia patikrinti, ar avilyje yra pakankamai maisto. Atsargiai, neiškeldami korių iš avilio, kad neatšaldytume lizdo, patikriname korius, kurie yra lizdo kraštuose. Jei jie lengvi, reikėtų juos pakeisti kitais, kuriuose būtų medaus ir duonelės. Jei tokių korių atsargoje neturite, galima ant rėmelių uždėti kandi tešlos.
- Atšilus orams iki +10 – +12 OC, reikėtų išvalyti avilių dugnus, pakeisti sudrėkusius apšiltinimus, iš lizdo išimti bitėmis neaptūptus korius, nes papildomi koriai atvėsina lizdą, o auginat perus bitėms reikia šilumos.
- O jei orai sušils iki +15 OC, reikėtų atlikti pirmąja bičių šeimų apžiūrą, įvertinti kaip jos peržiemojo ir atsižvelgiant į tai susiplanuoti sekančius darbus.
- Jei prie bityno nėra natūralaus vandens šaltinio, reikėtų įrengti bitėms girdyklas, kad jos šalia, nuolat turėtų vandens, kuris labai reikalingas auginant perus.
Na ir žinoma, kol neprasidėjo pagrindiniai darbai su bitėmis, dar kartą peržiūrime bityno inventorių: sutvarkome rėmelius, išlydome senus korius, jei reikia paremontuojame avilius, prielakius ir ramiai pradedame naują bitininkystės sezoną 🙂
2 Comments
Sveiki,puikus straipsniai, ačiū!!
Dėkui už gerą žodį, malonu, kad patiko 🙂