2017-04-29 Vilniaus bitininkų susivienijimas ir UAB „Bičių korys“ organizavo Vilniaus krašto bitininkų aktyvaus bitininkavimo sezono pradžios šventę, kuri vyko Vilniuje, UAB „Bičių korys“ gamybinės bazės teritorijoje.
Šiais metais, manau, šventė atitiko savo paskirtį, nes iki šventės orai Lietuvos bitininkų tikrai nedžiugino o praėjus kelioms dienoms po šventės, bent jau dienomis oro temperatūra šoktelėjo į viršų ir bitininkai galėjo aplankyti savo bitutes.
Šventė organizuojama jau ne pirmus metus, tačiau aš joje dalyvavau pirmą kartą ir nors orai tikrai buvo ne kokie, šventė manęs nenuvylė.
Skambant kapelos „Noragas“ dainoms, buvo galima susipažinti su UAB „Bičių korys“ parduodamu bitininkystės inventoriumi, apžiūrėti įvairius medsukius, vaško lydytuvus, medaus fasavimo indus, avilius, spietines, taip pat buvo įrengti stendai su bitininkystės įrankiais.
Netrūko lankytojų ir Bičių korio parduotuvėje, kur tikrai prekių asortimentas yra nemenkas, taip pat buvo galima pasinaudoti ir šventinėmis nuolaidomis, keičiant vašką į dirbtinius korius.
Šventėje buvo galima įsigyti dr. Algirdo Amšiejaus medelyno sodinukų. Šiai pagundai, gauti sodinuką iš A.Amšiejaus rankų, neatsispyriau ir aš, įsigijau du krūmelius agrastų „HINNONMAKI GELB“, geltonąją trešnę „RAINIER“ ir aktinidiją. Manau, kad pirkiniu būsiu patenkintas ir aš, ir Medaus kalno bitutės 🙂
Šventė prasidėjo Vilniaus bitininkų susivienijimo pirmininko Kazimiero Spetylos ir UAB „Bičių korys“ vadovo Jono Juodvalkio sveikinimo kalbomis,
buvo iškelta Vilniaus bitininkų susivienijimo vėliava ir uždegta simbolinė dūminė, kuri dėl savo dydžio smilko viso renginio metu.
Susirinkusius pasveikino: Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas hab.dr.profesorius Algirdas Skirkevičius ir Valstybinės maisto veterinarijos tarnybos atstovas.
Panevėžio bitininkų draugijos pirmininkas Alfonsas Rutkauskas, pasveikinęs šventės dalyvius, pakvietė į bitininkų šventę, kuri šiais metais bus organizuojama Panevėžyje.
Renginyje dalyvavo svečiai:
Žymus Prancūzijos bitininkas Pieras Baudat pasveikino susirinkusius, paminėjo, kad savo bityne prižiūri apie 1200 bičių šeimų, bityną ketina praplėsti iki 1500 šeimų. P.Baudat paminėjo, kad jau ne vienerius metus bendradarbiauja su Lietuvos bitininkais, importuoja į Prancūziją lietuvišką medų, kuris yra labai vertinamas dėl savo kokybės. Bičiulis pasidžiaugė, kad Lietuvos bitininkai gali didžiuotis savo medaus kokybe, kadangi Lietuvos gamta nėra taip stipriai užteršta pesticidais kaip kitose Europos sąjungos šalyse.
Baltarusijos bitininkų susivienijimo “BelApiUnion” delegacija, vadovaujama Olgos Morozovos, pristatė savo atsivežtus gaminius, bičiulis iš Baltarusijos pasidalino savo avilio gaminimo technologija.
Antroje šventės dalyje susirinkusieji turėjo galimybę:
- susipažinti su bičių vaško gamybos procesu,
- išklausyti Sigito Uselio paskaitą „Bičių šeimų erkėtumo nustatymo būdai“,
- išklausyti doc.dr.Algirdo Amšiejaus dvi paskaitas „Bičių šeimų dauginimas“ ir „Rotacinė bičių šeimų priežiūra“.
Kaip ir visos minėtų bičiulių paskaitos, šios taip pat buvo įdomios ir naudingos, bent jau man :).
S.Uselis smulkiai paaiškino, kaip ir kada galima patikrinti bičių erkėtumą. Vieną iš būdų pademonstravo realiai. Tam teko sutrikdyti bitučių ramų gyvenimą, kurios nelabai patenkintos pradėjo sukti ratus virš susirinkusiųjų galvų, bandydamos nutupti kur tik papuola. Patikrinimo rezultatai parodė, kad erkių tikrinamoje šeimoje nebuvo. Kaip juokavo S.Uselis, rezultatai gali būti tik du: jei nebus erkių, tai parodys, kad bitės yra gerai gydytos, o jei tyrimai parodys, kad yra erkių, tai vadinasi, šis būdas yra labai veiksmingas 🙂
Apie šią S.Uselio paskaitą ir apie A.Amšiejaus paskaitas pamėginsiu smulkiau aprašyti artimiausiu metu. Dabar tik norėčiau paminėti, kad gerb. dr. Algirdas Amšiejus atkreipė dėmesį, kad Lietuvoje kaip ir kitose šalyse susiduriama su problema dėl bičių vaško kokybės. Problema yra tame, kad naudojamų vaistų, kovojant su erkėmis, likučiai lieka koriuose ir vaško žaliavoje. Paminėjo, kad atlikus tyrimus, nustatyta, kad pats švariausias vaškas būna tik šviežiai pasiūtuose koriuose ir užakiuotų korių vaško dangteliuose. Todėl ragino, kad bičiuliai stengtųsi daryti vaško plokšteles tik iš savo vaško kuris yra iš korių atakiavimo dangtelių. Kadangi gamintojai mažais kiekiais nelabai linkę gaminti vaško plokštelių, pasiūlė bičiulius kooperuotis ir, surinkus didesnį kiekį korių atakiavimo dangtelių, juos perdirbti į vaško plokšteles. Iš patirties A.Amšiejus patikino, kad, jei korius bitininkai atakiuos naudodami atakiavimo peilius, tai vaško savo reikmėms tikrai užteks.
Šventės pabaigoje, svečiams ir paskaitas skaičiusiems bičiuliams įteiktos atminimo dovanėlės. Vėliau bičiuliai turėjo galimybę susėsti prie bendro vaišių stalo, pasivaišinti kibinais, sumuštiniais, šakočiu, o puodelis kavos ar arbatos padėjo ne tik sušilti, bet ir artimiau susipažinti su bičiuliais :).
Laikas prabėgo greitai ir turiningai, dėkoju organizatoriams už šaunią šventę ir su nekantrumu laukiu galimybės susitikti su bičiuliais sekantį kartą 🙂
2 Comments
labai geras jausmas uzplusta skaitant si straipsni,atrodo lyg pati dalyvauciau siame renginyje. visi jusu straipsniai yra idomus ir aiskus.
Dėkui Asta už gerus žodžius,matyt tai gaunasi todėl, kad nesu žurnalistas ir kalbu paprastais žodžiais 🙂 bet vis tiek ačiū, geros dienos 🙂